Popis: 4. mája 2011 študenti všetkých troch stupňov štúdia FIIT STU v Bratislave mali príležitosť už po 7. raz prezentovať svoje výskumné projekty na študentskej vedeckej konferencii zameranej na informatiku a informačné technológie – IIT.SRC 2011 (Informatics and Information Technologies Student Research Conference). Okrem zúčastnených študentov, našou snahou bolo prilákať všetkých študentov fakulty, ktorí sa týmto spôsobom mohli inšpirovať vhodnou analýzou do bakalárskej/diplomovej práce a v neposlednom rade verejnosť. Všetkých mohol zaujať nielen odborný program, ale i sprievodné akcie s možnosťou zasúťažiť si a vyhrať.
Konferenciu zahájila pozvaná prednáška Jiřího Wiedermanna z Ústavu informatiky Akademie věd ČR, vedca, zaoberajúceho sa neštandardnými modelmi počítačových systémov.
Svoje práce v dvoch blokoch predstavilo 164 študentov s 95 príspevkami, z toho 7 príspevkov bolo zo sekcie TP Cup Contest, v ktorej študenti predstavili svoje tímové projekty v rámci súťaže TP Cup 2011 a jeden žiaka strednej školy.
Súčasťou konferencie bolo aj niekoľko sprievodných podujatí:
* Novinkou bola súťaž IIT.SRC Invent 2011, ktorá poskytuje priestor na prezentáciu invenčných študentských prác aplikačného charakteru v oblasti informatiky a informačných technológií, zastrešujúca dve súťaže: Navrhni mobilnú aplikáciu a Navrhni aplikáciu pre lepší svet.
* Ďalšou novinkou bola súťaž PexAce, pri ktorej sa súťažiaci nielen hrali pexeso, ale súčasne pomáhali výskumu.
* Súťaž v rýchlostnom programovaní sa stala už neoddeliteľnou súčasťou konferencie.
* Svojich priaznivcov si našla aj výstava najlepších fotiek, ocenených vo fotografickej súťaži FIITAPIXEL.
* Podujatie spestrila i prezentácia robotického futbalu RoboCup – alebo ako sa hrá futbal.
* Študenti a verejnosť sa mohli zapojiť do hlasovania o najlepší poster, najlepšiu fotografiu, najrýchlejšieho programátora, najlepší inventový nápad.
* Konferenciu obohatili i odborné prednášky, na ktorých sa prítomní tentokrát dozvedeli o úlohe manažéra a lídra v tíme, o postrehoch študenta FIIT z päťmesačnej stáže na poli komerčného výskumu, o cloud computingu i o fotografii ako umení okamihu.